Vajinoplasti Ankara

  Vajinoplasti Ankara; genişleyen vajinanın yeniden sıkı hâle getirilmesi için yapılan cerrahi estetik işlemdir. Vajinanın genişlemesi, özellikle doğum yapan kadınlarda, ilerleyen yaşa da bağlı olarak sık görülen bir durumdur. Ancak vajina yapısı geniş olan kadınlar da cinsellikten daha fazla zevk almak için vajina daraltma ameliyatı olmak isteyebilirler. Yaygın olarak “vajina daraltma ameliyatı” olarak bilinen vajinoplasti sayesinde genişleyen vajinanın neden olduğu cinsel sorunlar giderilebilir. Yazımızın devamında vajinoplasti hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Ankara vajinoplasti fiyatları için ise Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajina Genişlemesi Neden Olur?

  Vajina genişlemesinin en yaygın nedeni doğumlardır. Bununla birlikte ilerleyen yaşla birlikte, vücuttaki tüm dokular gibi vajinal dokular da esner. Vajina genişlemesi:

  • Bir ya da birden fazla normal doğum yapan kadınlarda
  • Genetik olarak vajina yapısı geniş olan kadınlarda
  • Doğum esnasında yırtık olanlarda
  • Vajinal bölgede travmatik nedenlerle esneme olan kadınlarda sık görülür.

  Vajina Genişlemesi Hangi Problemlere Neden Olur?

  Vajina genişlemesi, genital bölgede herhangi bir estetik probleme neden olmaz. Ancak cinsellik sırasında hem kadın hem de erkeğin aldığı hazzı olumsuz etkileyebilir. Vajina genişlediğinde, penisi yeterince saramaz. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında genital bölgeden ses gelmesine ve cinsel zevkin azalmasına neden olabilir.

  Ankara Vajinoplasti Kimlere Yapılabilir?

  Vajinoplasti, özellikle 40 yaş ve üzerindeki kadınların tercih ettiği bir ameliyattır. Bununla birlikte 18 yaş üzerindeki her kadına vajinoplasti ameliyatı yapılabilir. Özellikle birden fazla normal doğum yapmış olan, cinsel hayatında vajina genişlemesine bağlı sorunlar yaşayan kadınlar için ideal bir işlemdir.

  Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Nedir?

  Vajina daraltma ameliyatı, genişleyen vajinal dokuların toparlanmasını, vajina genişlemesi sorununun ortadan kaldırılmasını amaçlayan estetik işlemlerdir. Vajina daraltma ameliyatı yani vajinoplasti, cerrahi ile yapılan bir işlemdir. Bu nedenle sonuçları da büyük oranda kalıcıdır.

  Ankara Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti, genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Hangi anestezi yöntemi tercih edilirse edilsin, hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Ameliyat esnasında fazla cilt dokusu çıkarılır. Kalan dokular toparlanır ve vajina istenen oranda daraltılır. Ankara vajinoplasti ameliyatları yaklaşık 30 – 60 dakika içerisinde tamamlanır. Ameliyat esnasında yapılan dikişler estetik dikiş olduğu için iyileşme sürecinde dikiş alınmasına gerek yoktur.

  Vajina Daraltma Ameliyatlarından Sonra İz Kalır Mı?

  Vajina daraltma ameliyatlarında yapılan kesiler vajinanın iç kısmında kalır. Bu nedenle dışarıdan bakıldığında rahatsız eden, göze çarpan bir iz oluşması mümkün değildir.

  Vajinoplasti Ankara ile Vajina Ne Kadar Daraltılabilir?

  Vajinplasti ameliyatları ile vajinanın ne kadar daraltılacağına kişinin ihtiyaçlarına göre karar verilir. Genişleme miktarı az olan kişilerde 1 – 2 cm daraltma ile oldukça tatmin edici sonuçlar alınabilir. Ancak genişleme fazla olduğunda 4 – 5 cm’ye kadar daraltma yapılabilmektedir.

  Ankara Vajinoplasti Ameliyatlarından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Vajinoplasti ameliyatlarından sonra genellikle hastanede yatış gerekmez. Hastalarımız aynı gün içerisinde taburcu olabilirler. İyileşme sürecinde ise vajinayı enfeksiyondan korumak gerekebilir. Bunun için bir süre hamam, sauna gibi toplu kullanım alanlarından uzak durmak gerekir. Aynı zamanda ayakta duş almak da vajinayı enfeksiyondan korumanıza yardımcı olacaktır. Vajinoplasti ameliyattan sonraki birkaç gün vücudu fazla yormamak ve ağır sporlardan kaçınmak da iyileşme sürecinin daha sağlıklı tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

  Vajinoplasti Ankara Ameliyatlarından Sonra Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilebilir?

  Vajinoplasti ameliyatlarından hemen sonra cinsel ilişki yaşamak, dokuların yeniden esnemesine neden olabilir. Bu nedenle bir süre cinsel yaşama ara vermek gerekebilir. Bu süre yaklaşık 4 – 6 haftadır. Dikişler ve bölge tamamen iyileştikten sonra ise sağlıklı bir şekilde cinsel yaşama devam edilebilir. Vajinal bölge sıkılaşacağı için cinsellikten alınan zevk de artacaktır.

  Vajinoplastiden Sonra Vajina Yeniden Genişler Mi?

  Vajinoplastinin etkisi kalıcıdır. Ancak yaşlanmayla birlikte dokular esnemeye devam eder. Bu nedenle çok uzun zaman sonra vajinada yeniden bir miktar genişleme olabilir. Vajinoplastinin kalıcılığını etkileyen temel faktörlerden biri de doğumlardır. Eğer vajinoplasti yapıldıktan kısa süre sonra yeniden normal doğum yapılırsa vajinada genişleme olabilir. Bu nedenle vajinoplastiden kısa süre sonra gebe kalmayı düşünen kadınların bu konuyu doktoru ile paylaşması ve hasta için en uygun tedavi planının yapılması gerekir.

  Ankara Vajinoplasti Fiyatları 2021

  Vajinoplasti ameliyatları, günümüzde pek çok çiftin cinsel yaşamdan aldığı zevki artırmaktadır. Vajina genişlemesi; özellikle çok sayıda doğum yapan kadınların yaşadığı, oldukça yaygın bir sorundur. Vajinoplasti ameliyatları sayesinde doğum sayısı artsa bile sağlıklı bir şekilde cinselliğin devam etmesi, genişlemeye bağlı yaşanan cinsel sorunların ortadan kalkması mümkündür. Vajinoplasti ameliyatı fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Vajinoplasti ile birlikte farklı genital estetik uygulamalar da yapılacaksa fiyatlar artabilir. Ankara vajinoplasti fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.