Tüp Bebekte PRP Uygulaması Ankara

  Tüp bebekte PRP uygulaması Ankara, yumurta rezervinin artmasını ve rahim içi tabakasının kalınlaşmasını sağlayan, böylece gebe kalma ihtimalini yükselten bir uygulamadır. Özellikle ilerleyen yaşa bağlı olarak yumurta rezervi azalır ve rahim iç dokusu incelir. Bu da tüp bebek tedavisinde başarıyı ciddi ölçüde etkiler. PRP sayesinde, kişinin kendi kanından alınan trombositler yardımıyla, yumurta üretiminin desteklenmesi; rahim iç dokularının güçlenmesi sağlanabilir. PRP uygulaması, kişinin kendi kanından alınan hücrelerle yapıldığı için de oldukça güvenlidir ve gebe kalma sürecini olumsuz etkilemez. Yazımızın devamında tüp bebekte PRP tedavisi ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Ankara tüp bebekte PRP fiyatları için ise Doç. Dr. Aydın Köşüş’ün kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  PRP Tedavisi Nedir?

  PRP tedavisi; günümüzde estetikten, eklem ve kıkırdak hastalıklarının tedavisine kadar farklı amaçlarla uygulanan bir tedavidir. PRP tedavisinin amacı vücuttaki hasar gören dokulara yoğun miktarda trombosit hücre vermek ve dokuların güçlenmesini sağlamaktır. PRP tedavisinin en büyük avantajlarından biri tamamen kişinin kendi kanından alınan trombosit hücrelerle yapılmasıdır. Bu nedenle alerji vb. yan etki riski minimumdur. Hastalarımızdan alınan kan örneği laboratuvar koşullarında yoğunlaştırılır ve trombosit açısından zengin bir plazmaya dönüştürülür. Plazma, hedeflenen bölgelere enjekte edildiğinde kök hücre büyümesini destekler ve hasarlı dokuları onarır.

  Ankara Tüp Bebek Tedavisinde PRP’nin Etkisi Nedir?

  Tüp bebek, 40 yılı aşkın süredir, tüm dünyada kısırlık tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Güvenilirdir ve başarı oranı oldukça yüksek bir tedavidir. Günümüzün modern yaklaşımları ve tıbbî uygulamaları sayesinde bu oran giderek yükselmektedir. PRP tedavisi de tüp bebekte başarı oranını artırmada en etkili yöntemlerden biridir. Tüp bebek sürecinde yapılan PRP uygulaması, yumurtalık ve rahim içi dokularının güçlenmesini sağlar. Yumurtalık rezervinin artırılmasında oldukça etkilidir. Aynı zamanda rahim içi dokuları güçlendirdiği için döllenen yumurta hücresinin rahme tutunmasını kolaylaştırır.  Tüp bebek tedavisinde PRP:

  • Yumurtalık rezervi az olan kadınlarda yumurta üretimini artırmak
  • Rahim iç tabakasının kalınlaşmasına yardımcı olarak, embriyonun tutunma ihtimalini yükseltmek için yapılabilir.

  Ankara Tüp Bebekte PRP Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Kadınlarda yaş ilerledikçe gebelik ihtimali de düşmektedir. Hormonal dengenin değişmesine bağlı olarak yumurtalık rezervi azalır. Bu nedenle PRP tedavisi ileri yaşa bağlı olarak tüp bebek tedavisinden başarısız olan kadınlarda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında ya da tüp bebekte başarı şansını yükseltmek isteyenlere de yapılabilir.

  • Rahim ya da yumurtalıklardaki sorunlar nedeniyle başarısız tüp bebek deneyimi yaşayanlara
  • Rahim iç dokusu yeterince kalın olmayanlara
  • Menopoza girme sürecinde olan ve tüp bebek tedavisi ile gebe kalmak isteyen kadınlara PRP uygulaması yapılabilir.

  Tüp Bebekte PRP Uygulaması Ankara Nasıl Yapılır?

  Tüp bebekte PRP uygulaması “yumurtalık PRP’si” ve “rahim PRP’si” olmak üzere iki farklı yöntemle yapılabilir.

  Yumurtalık PRP’si

  Kadınlarda ideal kabul edilen yumurta sayısı 12’dir. Bu sayının 6 – 10 arasında olması sınırda; 6’dan az olması ise düşük yumurtalık rezervi anlamına gelir. Yumurtalık PRP’si ile yumurtalıklara trombosit içeren plazma enjekte edilir. PRP uygulamasından sonra kök hücre büyümesi desteklenir ve kök hücreler yumurta hücrelerine dönüşebilir.

  Rahim PRP’si (Endometrial PRP)

  Rahmin içerisine yapılan PRP uygulamasıdır. Rahim PRP’si ile amaçlanan rahim içerisindeki zarın kalınlaşması ve güçlenmesidir. Özellikle rahim içi operasyon öyküsü ve kürtaj olan kişilerde bu zar incelebilir.

  PRP uygulamaları oldukça kısa sürer ve tek günde tamamlanır. Hastalarımız uygulama sonrasında sosyal yaşamlarına devam edebilirler. Uygulama sırasında ağrı ve acı hissedilmemesi için ise bölgeye hafif bir anestezi yapılır.

  Ankara Tüp Bebekte PRP Uygulaması Fiyatları 2021

  Tüp bebekte PRP uygulamasının başarı oranı yaklaşık %60’tır. Bu umut verici rakam sayesinde, günümüzde pek çok çift bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına alabilmektedir. PRP, kişinin kendi kanından alınan hücrelerle yapıldığı için de tedavi süreci için ideal bir işlemdir. Yan etki riski minimumdur ve her yaştan kadına uygulanabilir. Tüp bebek tedavisinde PRP fiyatları ise yapılan uygulamaya göre değişebilir. Ankara tüp bebekte PRP uygulaması fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.