Labioplasti Ankara  

  Labioplasti Ankara; büyük ve küçük vajinal dudakların orantılı hâle getirilmesini ve genital bölgedeki estetik kusurların giderilmesini sağlayan işlemlerdir. Vajinal dudakların orantısız, normalden büyük ya da küçük olması, kadınlar arasında oldukça sık rastlanan bir problemdir. Vajinal dudakların büyük olması kıyafet seçimlerini olumsuz etkileyebilir. Özellikle dar kıyafetlerden belli olan vajinal dudaklar, kişinin dış görünüşünü beğenmemesine neden olabilir. Labioplasti ameliyatı sayesinde hem bu estetik kaygılardan hem de büyük vajinal dudakların neden olduğu cinsel sorunlardan kurtulmak mümkündür. Ankara labioplasti fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Labioplasti (İç-Dış Dudak Ameliyatı) Nedir? Neden Yapılır?

  Vajinanın ideal ve estetik kabul edilen görünümünde dış vajinal dudaklar, iç vajinal dudakları örter. İç ya da dış dudakların normalden büyük olması ise genital bölgede sarkık bir görünüm yaratır. Bu durum, kadının cinsellik sırasında rahat edememesine; vücudundan çekinmesine neden olabilir. Aynı zamanda dar kıyafetleri tercih etmeyi de engelleyebilir. Çünkü vajinadaki çıkıntılar, dar kumaşlardan kolayca belli olur.

  Vajinal dudakların orantısız olmasının yaratacağı bir diğer problem de cinsellik sırasında ağrı ve acı şikâyeti olabilir. Labioplastinin amacı iç ve dış dudakları uygun şekilde toparlayarak, genital bölgenin daha estetik ve hoş görünmesini sağlamaktır. Cerrahi ile yapılan labioplasti, oldukça kısa sürede tamamlanır ve hastalarımızın istediği vajina görünümüne kalıcı olarak sahip olmasını sağlar.

  Ankara Labioplasti Kimlere Yapılabilir?

  Labioplasti ameliyatı 18 yaşını geçen ve cerrahiyi engelleyecek rahatsızlıkları olmayan her kadına yapılabilir. Yaşa bağlı olarak vajinal dudaklarda sarkma yaşayan ya da yapısal olarak vajinal dudakları arasında orantısızlık olan her kadına yapılabilir. Labioplasti ameliyatlarında vajina içerisine müdahale yapılmaz. Bu nedenle cinsel deneyimi olmayan kadınlara da labioplasti işlemi yapılabilir.

  Labioplasti Ankara Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatlarında kullanılan yöntem kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Vajinadaki estetik kusura göre iç ve dış dudakların küçültülmesi, yeniden şekillendirilmesi mümkündür. Bu işlemler cerrahi ile yapılır. Cerrahi sırasında anestezi yapıldığı için hastalarımız ağrı ya da acı hissetmezler.  Labioplasti ameliyatları yaklaşık 30 – 60 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

  Ankara Labioplastiden Sonra İz Kalır Mı?

  Labioplasti ameliyatlarından sonra oldukça küçük bir iz kalır. Bu iz zamanla azalır ve bölge pürüzsüz, sağlıklı bir görünüm kazanır. Bu nedenle partnerin gözüne çarpacak ya da kişiyi rahatsız edecek bir iz kalması söz konusu değildir.

  Ankara Labioplastiden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Labioplasti ameliyatlarından sonra genellikle ciddi komplikasyonlar görülmez. Alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında oldukça güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte her cerrahi işlemde olduğu gibi az da olsa enfeksiyon riski vardır. Bu nedenle labioplasti ameliyatından sonra kişisel hijyene dikkat etmek gerekir:

  • Ameliyattan sonra genellikle yoğun kanama olmaz. Dikiş hattında zaman zaman hafif kanamalar olabilir. Ancak aşırı kanama olması durumunda mutlaka doktorunuzla görüşmeniz gerekir.
  • Vulvadaki şişkinlik ve ödemi almak için soğuk uygulaması yapılabilir.
  • Labioplastide kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için iyileşme sürecinde dikişlerin alınması gerekmez.
  • Vajina ve vulva bölgesi kanlanmanın yoğun olduğu bölgeler olduğu için iyileşme süreci de hızlı olacaktır.
  • Bölgeyi engeksiyondan korumak için kişisel temizliğe özen göstermek; vajina temizliğini önden arkaya doğru yapmak önemlidir. Aynı zamanda bir süre havuz, sauna, hamam gibi ortak kullanım alanlarından uzak durmak gerekir.

  Labioplasti Ankara Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Olmalıdır?

  Labioplasti ameliyatlarında doğrudan vajina içerisine müdahale yapılmasa da bölgeyi bir süre zorlamamak faydalı olacaktır. Bu nedenle yaklaşık 4 – 6 hafta süreyle cinsel yaşama ara verilmelidir. Dikişler tamamen iyileştikten sonra sağlıklı bir şekilde cinsel yaşama devam edilebilir. Labioplasti ameliyatlarından sonra vajinal bölgeyi ve dikişleri korumak için yoga, pilates gibi enerji gerektiren aktivitelerden de kaçınılabilir.

  Ankara Labioplasti Fiyatları 2021

  Labioplasti, günümüzde giderek daha fazla tercih edilen bir genital estetik uygulamadır. Özellikle iç dudakların aşırı büyük olması, kadınların sık yakındığı bir estetik problemdir. Bununla birlikte labioplasti kapsamında dış dudakların da şekillendirilmesi mümkündür. Eğer kişi isterse labioplasti ile birlikte diğer vajinal estetik uygulamalar da yapılabilir. Vajinoplasti, O ve G noktası büyütme gibi işlemlerle birlikte uygulandığında cinsellikten alınan haz da artacaktır. Ankara labioplasti fiyatları ise hastalarımızın ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara labioplasti ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.