Kök Hücre ile Tüp Bebek Tedavisi Ankara

  Kök hücre ile tüp bebek tedavisi Ankara, hem kök hücrelerle yeni üreme hücrelerinin üretilmesini hem de kök hücrelerin üreme sistemine enjekte edilmesiyle gebelik şansının yükselmesini sağlayan yaklaşımları içerir. Kök hücreler, vücudumuzda bulunan ve vücudun farklı bölgelerindeki, sağlıklı hücrelere dönüşme potansiyeli olan hücrelerdir. Bu nedenle günümüzde tüp bebek tedavisinde de ümit verici, başarıyı artırıcı bir yöntem olarak görülmektedir. Yazımızın devamında kök hücre ile tüp bebek tedavisi hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ankara kök hücre ile tüp bebek tedavisi fiyatları için ise Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

  Tüp bebek tedavisi, günümüzde kısırlık şikâyeti olan çiftlerin çocuk sahibi olmasını sağlayan, en etkili yöntemlerden biridir. Tüp bebek tedavisinin amacı üreme hücrelerini laboratuvar ortamında dölleyerek, gebelik şansını artırmaktır. Özellikle üreme hücrelerinin kalitesinden kaynaklanan kısırlık sorunu olan çiftlerde, tüp bebek tedavisi ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

  • Tüp bebek tedavisinde ilk aşama anneden yumurta hücrelerinin toplanmasıdır. Bunun için yumurtaların olgunlaşmasını destekleyen ilaçlar kullanılır.
  • İlaçlar yardımı ile yumurtalıklar uyarılırken, anne düzenli olarak kontrole gelir.
  • Bu süreçte yumurtaların olgunlaşma süreci adım adım takip edilir.
  • Yumurtalar istenilen olgunluğa ulaştığında ise ince kanüllerle toplanır. Bu aşamadan sonra erkekten de sperm hücreleri toplanır.
  • Yumurta ve spermlerin yan yana getirilmesi ise iki şekilde yapılabilir. İlki; yumurta ve spermi laboratuvar koşullarında bir araya getirmek ve döllenmesini beklemektir. İkincisi ise spermlerin doğrudan yumurta hücresine enjekte edilmesidir. Özellikle spermlerin kalitesi ve hareketliliği ile ilgili sorunlar yaşayan çiftlerde, ikinci yöntem sayesinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir.

  Tüp Bebek Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  • Kadının tüplerinde tıkanıklık olan
  • Geçirilmiş karın bölgesi ameliyatları ve jinekolojik ameliyatlara bağlı olarak kısırlık sorunu olan
  • Yumurtalık kisti, yumurtalık kanseri ya da çikolata kisti ameliyatlarına bağlı yumurtalık rezervi azalan kadınlarda
  • Nedeni bilinmeyen kısırlık olgularında
  • Semen analizi sonucuna göre sperm kalitesi düşük olan hastalarda
  • İnmemiş testis sorunu olan erkeklerde
  • Diğer kısırlık tedavilerini denemiş olmasına rağmen başarılı sonuç alınamayan çiftlerde tüp bebek tedavisi uygulanabilir.

  Tüp Bebek Tedavisinde Kök Hücreler Nasıl Kullanılmaktadır?

  Tüp bebek tedavisinde kök hücreleri kullanmak için günümüzde iki yaklaşım vardır:

  • Özellikle azospermi ya da yumurta hücresi olmayan çiftlerde, kök hücreleri üreme hücresine dönüştürmek
  • Kök hücreler yardımı ile rahim iç dokusunu ve testisleri güçlendirerek, üreme hücresi üretimine yardımcı olmak.

  Günümüzde kök hücre ile tüp bebek tedavisi hâlâ üzerine çalışılan, önü oldukça açık olan bir konudur. Bu nedenle ilk yöntem üzerindeki çalışmalar devam etmektedir. Ancak kök hücrelerle endometrium tabakasının güçlendirilmesi ve testislerde sperm oluşumunun desteklenmesi sayesinde kısırlık olgularında oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

  Kök Hücre ile Tüp Bebek Tedavisi Ankara Nasıl Yapılır?

  Vücudumuzda kök hücrelerinin bulunduğu bölgelerden biri de yağ kütleleridir. Bu nedenle kök hücre ile tüp bebek tedavisinde liposuction yardımı ile göbek ve bel gibi yağ birikimi olan yerlerden kök hücreler alınır. Sonrasında testis ya da rahim içerisine enjekte edilir. Böylece sperm üretiminin artması ve döllenen embriyonun rahim içerisine daha iyi tutunması sağlanabilir.

  Ankara Tüp Bebekte Kök Hücre Uygulaması Fiyatları 2021

  Kök hücre ile tüp bebek tedavisi, günümüzde tüp bebek uygulamasında başarıyı artıran, yenilikçi yaklaşımlardan biridir. Yeni yaygınlaşan bir uygulama olduğu için de fiyatları klasik tüp bebek sürecine göre bir miktar daha pahalı olabilir. Ankara kök hücre ile tüp bebek tedavisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.