Genital Estetik Ankara

  Genital estetik Ankara, genital bölgedeki estetik kusurların giderilmesi ve cinsel yaşam kalitesinin yükselmesi için yapılan işlemleri kapsar. Günümüzde yüz bölgesine yapılan estetik uygulamalar kadar vücut estetiği de giderek yaygınlaşmıştır. Genital estetik işlemler de bu kapsamda en çok tercih edilen uygulamalardandır. İç ve dış vajinal dudakların orantısız olması, vajina genişlemesi, orgazm olamama gibi pek çok sorun, genital estetik işlemler sayesinde düzeltilebilmektedir. Yazımızın devamında genital estetik uygulamalar hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara genital estetik ve fiyatları için ise Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Estetik Ankara Nedir?

  Genital bölgedeki estetik kusurlar; kıyafet seçiminden, cinsel yaşama kadar pek çok anlamda kadının yaşamını etkileyebilir. Genital bölgenin sarkmış görünmesi, vajinanın dar kıyafetlerden belli olmasına neden olabilir. Vajinanın zaman içerisinde genişlemesi ya da dokuların deforme olması ise cinsel yaşamdan alınan zevki olumsuz etkiler. Bu noktada genital estetik işlemler sayesinde hem kadının dış görünüşü ile barışması hem de cinsel yaşama yansıyan problemlerin giderilmesi sağlanabilir.

  Ankara Genital Estetik Neden Yapılır?

  Genital estetik, tek bir işlemi ifade etmez. Vajina bölgesinde görsel ve işlevsel sorunlar olabilir. Genital estetik; tüm bu sorunların giderilmesine yönelik uygulanan, farklı işlemleri kapsar:

  • Vajina iç ve dış dudaklarının orantısız olması, iç dudakların normalden büyük ya da dış dudakların normalden küçük olması
  • Vajinanın genişlemesi ve genişleme nedeniyle çiftlerin cinsel doyuma ulaşamaması
  • Orgazm olamama şikâyetlerinde genital estetik işlemler yapılabilir.

  Genital Estetik Ankara İşlemler Nelerdir?

  Yukarıda sıraladığımız her bir soruna yönelik uygulanması gereken estetik işlem farklıdır. En çok tercih edilen genital estetik işlemler ise:

  • Vajinoplasti (Vajina daraltma)
  • Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği)
  • O noktası büyütme
  • G noktası büyütme olarak sıralanabilir.

  Vajinoplasti Nedir? Neden Yapılır?

  Vajina genişlemesi, kadınlarda en sık karşılaştığımız şikâyetlerden biridir. Özellikle yaşı ileri olan ya da birden fazla normal doğum yapan kadınlarda vajinal dokular deforme olabilir ve vajina genişleyebilir. Vajina genişlediğinde ise cinsel birleşme zorlaşır. Hem kadının hem de erkeğin cinsellikten aldığı zevk azalır. Aynı zamanda cinsellik sırasında hoş olmayan seslerin çıkmasına neden olabilir. Vajinoplasti ameliyatları; vajinal dokuların sıkılaşmasını sağlayarak, bu sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti, cerrahi ile yapılır. Ameliyattan önce kişinin ihtiyaçlarına göre lokal ya da genel anestezi uygulanabilir. Bu nedenle hastalarımız ameliyat sırasında hiçbir ağrı ya da acı hissetmezler. İşlem sırasında vajinadaki fazla dokular çıkarılır. Vajinal dokular uygun şekilde dikilerek, daraltılır. Vajinoplasti ameliyatları cinsel olarak aktif olan her kadına yapılabilir.

  Labioplasti Nedir? Neden Yapılır?

  Labioplasti, günümüzde en çok tercih edilen genital estetik işlemlerin başında gelmektedir. Vajina dudaklarının orantılı hâle getirilmesini sağlayan bu işlem cerrahi ile yapılır. Vajinal dudakların eşit boyutlarda olmaması, vajinanın sarkmış görünmesine neden olabilir. İdeal kabul edilen vajina görünümünde dış dudaklar, iç dudakları örter. İç ya da dış dudaklar normalden büyük olduğunda ise cinsel ilişkide ağrı ve acıya neden olabilir. Ayrıca mayo, bikini ve tayt gibi dar kıyafetleri giymek de estetik açıdan pek hoş olmayabilir. Kadınların birçoğu büyük vajinal dudakların neden olduğu çıkıntı görünümünden rahatsız olmaktadır. Labioplasti sayesinde vajinal dudaklar şekillendirilerek, birbirine uyumlu hâle getirilir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır? Kimlere Yapılabilir?

  Labioplasti ameliyatlarında vajinanın dış kısmına cerrahi müdahale yapılır. Vajinanın içine cerrahi işlem yapılmaz. Bu nedenle hiç cinsel deneyimi olmayan kadınlara da labioplasti yapılabilmektedir. Labioplasti de vajinoplasti gibi anestezi ile yapılır. Bu nedenle hastalarımız işlem sırasında ağrı hissetmezler. 18 yaşını geçmiş, cerrahiye engel bir rahatsızlığı olmayan, vajinal dudaklarının görünümünden rahatsız olan her kadına labioplasti yapılabilir.

  G Noktası Büyütme Nedir?

  G noktası büyütme, enjeksiyon ile yapılan ve kısa sürede tamamlanan genetik estetik uygulamalardan biridir. G bölgesi, vajinadaki en hassas ve duyarlı bölgedir. Bu nedenle orgazm ile doğrudan alakalıdır. Bu bölgede çok sayıda sinir hücresi ve salgı bezi bulunur. Penetrasyon sırasında sinir hücreleri uyarılarak, kadının cinsel birleşmeden zevk almasını sağlar. G noktası büyütme işleminde “erojen bölge” olarak da tanımlayabileceğimiz G noktasının dolgunlaştırılması sağlanır. Böylece cinsellik sırasında uyarım artar ve orgazma giden süreç kolaylaşır. Enjeksiyonda kişinin tercihlerine göre hyaluronik asit ya da yağ dolgusu kullanılabilir.

  O Noktası Büyütme Nedir?

  O noktası büyütme de G noktası büyütme gibi enjeksiyon ile yapılan ve cinsellikten alınan hazzın artmasını amaçlayan bir işlemdir. Ancak uygulama şekli G noktası büyütmeden farklıdır. O noktası büyütmede amaç vajinal dokuları gençleştirip, güçlendirerek cinsel zevkin artırılmasıdır. Bunun için de kişinin kendi kanından alınan, iyileştirici hücreler kullanılır. Bu hücreler laboratuvar ortamında yoğunlaştırılır ve platelet hücrelerden zengin bir plazma elde edilir. Plazma, vajinadaki belli bölgelere enjekte edilir.

  Ankara Genital Estetikten Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital estetik işlemlerden sonra genellikle ciddi komplikasyonlar görülmez. Bu nedenle oldukça güvenilir ve etkili uygulamalar olduğunu söyleyebiliriz:

  • Labioplasti ve vajinoplasti cerrahi ile yapıldığı için bölgeyi enfeksiyondan korumak önemlidir. Bunun için ameliyattan sonra bölgenin hijyenine dikkat etmek; havuz, sauna ve hamam gibi toplu kullanım alanlarından uzak durmak gerekir.
  • Labioplasti ve vajinoplastiden sonra bir süre ağır fiziksel aktivitelere ara verilebilir. Aynı zamanda dikişleri zorlamamak için de 4 – 6 hafta süreyle cinsel olarak aktif olmamak gerekir. Ameliyatta atılan dikişler estetik dikiş olduğu için kendiliğinden iyileşir. İyileşme sürecinde dikişlerin alınması gerekmez.
  • O ve G noktası büyütme işlemlerinde ise kişi aynı gün içerisinde günlük yaşamına devam edebilir. Cinsel yaşama ara vermesi gerekmez.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları 2021

  Labioplasti, vajinoplasti, O ve G noktası büyütme uygulamaları kişinin ihtiyacına göre tek başına ya da kombine olarak uygulanabilir. Kişinin ihtiyaçlarına göre yapılan bu işlemlerden her birinin fiyatları ise farklıdır. Aynı zamanda uygulama planına bağlı olarak da fiyatlar değişebilir. Bu nedenle Ankara genital estetik fiyatları için kliniğimizi arayabilir; tüm merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz.