Gebelik Öncesi Danışma Ankara

  Gebelik öncesi danışma Ankara; bebek sahibi olmak isteyen çiftleri gebelik süreci, bu süreçte yaşanabilecek sorunlar ve gebelik takibi hakkında bilgilendirmeyi amaçlar. Aynı zamanda anne ya da babadan kaynaklanan fizyolojik rahatsızlıkların gebelik üzerine etkilerini de saptayarak, gebelik sürecinin çok daha güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Her anne ve baba adayının genetik yapısı, özellikleri farklıdır. Bu nedenle gebelik döneminde oluşabilecek risklerin önceden saptanması, sağlıklı gebelikler için oldukça önemlidir. Ankara gebelik öncesi danışma ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Gebelik Öncesi Danışma Ankara Nedir?

  Gebelik süreci, anne adayları için yepyeni bir süreçtir. Bu süreçte kadın bedeni birçok değişimi deneyimler. Aynı zamanda uyum sürecinde annenin yaşayacağı hisleri bilmesi önemlidir. Bununla birlikte bebek sahibi olmayı düşünen çiftler, gebeliğin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için kendi yapısını da tanımalıdır. Özellikle genetik olarak aktarılan hastalıkların riskleri hakkında bilgi almak oldukça önemlidir. Anne rahmindeki yapısal sorunlar, kistler, PKOS gibi pek çok hastalık gebelik sürecini olumsuz etkileyebilir. Gebelik öncesi danışma hem bu riskleri saptayıp, tedavisine odaklanmak hem de çiftleri gebelik süreci hakkında bilgilendirmek için önemlidir.

  Erken Dönem Gebelik Sorunları Nelerdir?

  Mide bulantısı, hâlsizlik, baş dönmesi gibi şikâyetler gebeliğin erken dönemlerinde oldukça sık görülen problemlerdir. Bunlar pek çok kadın için ortak olmakla birlikte her kadın erken dönem şikâyetlerini farklı yoğunluklarda yaşayabilir. Bazı kadınların fizyolojik özellikleri gebeliğin erken dönemlerinde bazı riskleri ortaya çıkarabilir. Bu nedenle Ankara gebelik öncesi danışmanın amaçlarından biri de erken dönemde oluşabilecek riskleri önceden saptamak ve erken gebeliğe adapte olma konusunda anne adaylarına yardımcı olmaktır.

  Ankara Gebelik Öncesi Danışmada Ne Yapılır? Amacı Nedir?

  Gebelik öncesi danışmanın bir amacı da annenin kullandığı ilaçlar, yaşam tarzı, mevcut rahatsızlıkları, kilosu, beslenme düzeni vb. değişkenleri gebelik sürecine en uyumlu hâle getirmektir. Özellikle gebelik sürecinde riskli olabilecek ilaçların gebeliğe uygun olacak şekilde yeniden düzenlenmesi ve gebelik için ideal kilonun saptanması bu noktada önemlidir. Ankara gebelik öncesi danışma hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Gebelik öncesi danışma sürecinde;

  • Taşıyıcı olunan hastalıkların analiz edilmesi, anne ve babanın kan uyumunun değerlendirilmesi
  • Annenin genel sağlık durumunun gebeliğe uygun olup olmadığının saptanması
  • Kullanılan ilaç ve takviye gıdaların gebeliğe uygun olarak düzenlenmesi
  • Gebelik sürecinde beslenme ve diyet hakkında anne adayına bilgi verilmesi
  • Gebelik sürecinde alkol ve tütün ürünlerinin kullanımı ve bunların getirdiği zararlar hakkında gerekli bilgilerin verilmesi
  • Kan, idrar testleri ve ultrason yardımı ile annenin genel sağlık durumunun, üreme sisteminin değerlendirilmesi
  • Gebelik haftasının hesaplanması
  • Dış gebelik riskinin değerlendirilmesi
  • Eğer varsa tekrarlayan düşük öyküsüne göre gerekli tetkiklerin yapılması ve gebelikte oluşabilecek risklerin minimuma indirilmesi amaçlanır.

  Ankara Gebelik Öncesi Danışma Fiyatları 2021

  Gebe kalmak isteyen her kadının kendi bedenini tanıması ve gebelikte oluşabilecek riskleri bilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle bu süreçte çiftlerin her ikisinin de genel sağlık durumunun değerlendirilmesi, doğru yaklaşımlarla gebeliğin en sağlıklı şekilde başlaması önemlidir. Bu noktada gebelik öncesi danışma hizmetleri ile anne ve baba adaylarının bu sürece hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha hazır olması sağlanabilir. Gebelik öncesi danışma fiyatları ise çiftlerin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Ankara gebelik öncesi danışma ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Aydın Köşüş’ün kliniğini arayabilir ve randevu alabilirsiniz.