Doğum Paketi Ankara

  Doğum paketi Ankara, sağlıklı bir gebelik süreci için ihtiyacınız olan tüm tarama ve tetkikleri kapsayan, detaylı inceleme ve kontrol imkânı veren uygulamalardır. Gebelik sürecinin sağlıklı olarak tamamlanması için bu sürecin kadın doğum uzmanlarının kontrolünde olması oldukça önemlidir. Bu süreçte de hem ultrason görüntülemelerinden hem de genel sağlık durumunuzu takip edecek tetkik ve değerlendirmelerden geçmeniz gerekir. Doğum paketi güvendiğiniz kadın doğum uzmanının bu süreci yakından takip etmesini ve gebelik sürecini çok daha sağlıklı tamamlamanızı sağlar. Ankara doğum paketi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doğum Paketi Nedir?

  Doğum süreci embriyonun rahme tutunması ile başlar ve bebeğin dünyaya gelişine kadar devam eder. Bu süreçte kadın bedeni pek çok değişim yaşar. Her şeyden önce anne adayının fiziksel durumunun kontrol edilmesi; eğer varsa gebeliği riske atabilecek faktörlerin belirlenmesi gerekir. Aynı zamanda bebeğin gelişiminin de adım adım takip edilmesi oldukça önemlidir. Böylece olası kromozomal hastalıklar, down sendromu ya da yarık dudak gibi anomaliler erken dönemde tespit edilebilir. Doğum paketi, doğum da dahil olmak üzere tüm bu hizmetlere, bir arada ulaşmanızı sağlar.

  Ankara Doğum Paketinin Avantajı Nedir?

  Günümüzde, teknolojik yenilikler sayesinde gebeliğin seyri ve bebeğin sağlığı hafta hafta takip edilebilmektedir. Bu imkândan faydalanmak için ise gebelik takibinin eksiksiz olarak yapılması gerekir. Gebelik takibinin tek bir doktor tarafından, düzenli olarak yapılması ise bu süreçte elde edilen tüm verilerin sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Doğum paketi, gebeliğin ilk haftasından itibaren sizi ve bebeğinizi tanıyan bir doktor tarafından muayene olmanıza olanak tanır. Aynı zamanda ihtiyaçlarınızın çok daha net ortaya konmasına yardımcı olur. Özellikle riskli gebelik sınıfında kabul edilen gebeliklerde, bu çok daha önemlidir. Riskli gebeliğin doktorunuz tarafından takip edilmesi, gerektiğinde ihtiyacınız olan ek tarama ve tetkiklerin de düzenli olarak yapılmasına yardımcı olur.

  Ankara Doğum Paketi Kimler İçin Uygundur?

  Doğum paketleri, tüm gebeler için uygundur. Riskli gebelik grubunda olan gebeler de bu süreçte kendi özel ihtiyaçları da dahil olmak üzere doğum paketlerinden faydalanabilirler.

  Doğum Paketi Ankara Neleri Kapsar?

  Doğum paketi; ilk gebelik kontrolünden doğum ve sonrasına kadar olan süreçte yapılması gereken tüm tetkik ve değerlendirmeleri kapsar. Doğum paketi içerisinde:

  • Gebelik takibinde gerçekleştirilen tüm kontroller
  • Kan ve idrar testleri
  • İkili tarama testi
  • Üçlü tarama testi
  • Ultrason görüntülemeleri
  • Üç ve dört boyutlu ultrason
  • Şeker yükleme testleri
  • NST testi
  • Doğum yönteminin belirlenmesi
  • Doğumdan sonra bebeğin muayene edilmesi ve bu süreçte yapılan testler
  • Doğumdan sonra annenin muayene edilmesi ve bu süreçte yapılan testler yer alır.

  Ankara Doğum Paketi Fiyatları 2021

  Doğum paketleri, günümüzde gebelik takibinin sağlıklı ve eksiksiz şekilde yapılması için gebelere avantaj tanımaktadır. Her şeyden önce doğum paketi sayesinde güvendiğiniz doktorun uzmanlığını ve desteğini her aşamada yanınızda hissedebilirsiniz. Gebelik sürecinizi yakından takip eden hekiminiz eşliğinde içiniz rahat ve güvenli bir şekilde doğuma hazırlanabilirsiniz. Doğum paketleri aynı zamanda gebelik takibinde yapılacak tüm tetkik ve değerlendirmeler hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur. Gebelik süreciniz hakkında tüm merak ettiklerinizi doktorunuza danışabilir; aklınızda herhangi bir şüphe olmadan tüm kontrollerinizi yaptırabilirsiniz. Doğum paketi fiyatları ise hem paketin özelliğine hem de kliniğe göre değişebilmektedir. Hastalarımızın değişen ihtiyaçları da yapılacak tarama sıklığını ve türünü etkileyebilir. Bu nedenle doğum paketi fiyatları hem kliniğe hem de gebenin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Ankara doğum paketi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Doç. Dr. Aydın Köşüş’ün kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.