Çip Bebek Tedavisi Ankara

  Çip bebek tedavisi Ankara, özellikle erkekten kaynaklanan kısırlığın tedavisinde oldukça başarılı sonuç veren, modern tüp bebek uygulamalarından biridir. Sperm kalitesi ya da yapısı ile ilgili sorunlar, dünyada kısırlığın başlıca nedenlerinden biridir. “Mikrochip” de denilen çip bebek tedavisi, özellikle erkek kısırlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. DNA ve yapı olarak en kaliteli spermlerin seçilmesini sağlayan çip bebek tedavisi sayesinde tüp bebek sürecinin başarı oranı da artmakta ve gebe kalma şansı ciddi oranda yükselmektedir. Ankara çip bebek tedavisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Çip Bebek Tedavisi Nedir?

  Harvard Üniversitesi’nde Prof. Dr. Utkan Demirci tarafından bulunan ve geliştirilen çip bebek tedavisi, özellikle sperm kalitesinin düşük olmasından kaynaklanan kısırlık tedavisinde kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tıp alanında kullanılan pek çok tedavi yönteminde de yenilikçi yaklaşımlar benimsenmeye başlamıştır. Bunlardan biri de mikroçip yani çip bebek tedavisidir. Çip bebek tedavisinin amacı kaliteli ve en hareketli spermlerin seçilmesi ve tüp bebek işleminin bu spermlerle yapılmasıdır. Yumurta hücresiyle en kaliteli spermlerin bir araya gelmesini sağladığı için tüp bebek tedavisinde başarıyı ciddi oranda yükseltmektedir.

  Ankara Çip Bebek Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Çip bebek tedavisi, özellikle erkek kısırlığında tercih edilen bir işlemdir:

  • Sperm sayısı az olan
  • Sperm hareketliliği az olan
  • Spermin kalitesinin düşük olmasından dolayı bebek sahibi olamayan çiftlerde tercih edilebilir.

  Tüp bebek tedavisi gebelik şansını ciddi oranda yükseltse de her zaman başarılı sonuçlar vermeyebilir. Özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında, eğer başarısızlık kesin olarak sperm kalitesinden kaynaklanıyorsa, çip bebek tedavisine başlanabilir. Eğer çip bebek tedavisi için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek isterseniz Doç. Dr. Aydın Köşüş’ün kliniği ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Çip Bebek Tedavisi Ankara Nasıl Yapılır?

  Çip bebek tedavisi, klasik tüp bebek sürecine oldukça benzer. Bu noktada en önemli fark özel çipler yardımıyla spermlerin ayrıştırılması ve yapısal olarak en kaliteli spermlerle uygulama yapılmasıdır:

  • Çip bebek tedavisinin ilk aşaması yumurta hücrelerinin uyarılmasıdır. Bunun için hormon ilaçları kullanılır.
  • Yumurtaların gelişim süreci dikkatli bir şekilde kontrol edilir.
  • Yumurtalar istenilen olgunluğa eriştiğinde, çatlatma iğnesi dediğimiz özel bir iğne yapılır ve ince kanüllerle yumurta hücreleri toplanır.
  • Baba adayından sperm örneği alınır.
  • Alınan sperm örneğinde en kaliteli spermleri ayırmak için özel sperm çipleri kullanılır. Çip üzerinde yer alan kanallar, kaliteli spermleri tıpkı bir süzgeç gibi ayırır. Böylece kalitesiz spermler ayıklanmış ve tüp bebek işlemi sadece kaliteli spermlerle yapılmış olur.
  • Bu aşamadan sonra “mikroenjeksiyon” ya da klasik tüp bebek yöntemiyle dölleme yapılır. Mikroenjeksiyon yönteminde spermler, yumurta hücresinin içerisine doğrudan enjekte edilir. Klasik tüp bebek yönteminde ise spermler ve yumurta hücresi yan yana getirilerek, döllemenin laboratuvar koşullarında olması beklenir. Her iki yöntemle de başarılı sonuç elde etmek mümkündür. Bu noktada hastanın ihtiyaçları ve üreme hücrelerinin yapısına göre tercih yapılabilir.

  Çip Bebek ile Kısırlık Tedavisinde Başarı Oranı Nedir?

  Tüp bebek tedavisi, günümüzde kısırlık olgularının tedavisinde en çok kullanılan yöntemdir. Başarı oranı da oldukça yüksektir. Çip bebek yöntemi ise tüp bebekte başarı oranını artırır. Özellikle tekrarlayan başarısızlık durumunun yaşanmaması için çip bebek tedavisi oldukça önemli bir yöntemdir. Çip bebek tedavisinde DNA olarak en sağlıklı spermler seçildiği için gebe kalma şansı da çok daha yüksek olacaktır.

  Ankara Çip Bebek Tedavisi Fiyatları 2021

  Günümüzde kısırlık olgusu tedavi edilemez bir durum olmaktan çıkmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte keşfedilen pek çok etkin yöntem, tüp bebek ve aşılama tedavilerinde gebelik şansını artırmaktadır. Çip bebek tedavisi de bunlardan biridir. Özellikle erkek kısırlığına bağlı gebe kalma sorunlarında giderek daha fazla tercih edilmektedir. Kısırlık tedavi süreci, her hastamız için özeldir. Her hastamızın ihtiyaçları, tedavinin uygulanma sıklığı ise fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle Ankara çip bebek tedavisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.